KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8324006
nr 832 4006
Henri Sert
(1938-1964), Frankrike
Blandteknik, Henri Sert (1938-1964), figur, signerad: "H S H 1959", 57x40 cm
Henri Paul Sert (Sers), fransk-svensk målare född på La Réunion utanför Afrikas kust 1938, död i Stockholm 1964.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 3 juni 2013
kl 20:46:36
3/6 20:32:46
Henri Sert
Läs mer om Henri Sert